NOTIS:

Belum ada lagi....

Senarai calon bertanding PRN Johor 2022

0

BERIKUT ialah calon-calon yang bertanding pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Johor 2022.

N01: BULOH KASAP 28,481

  1. C. Subramani (PKR)
  2. Mohd Hanafi Ahmad (Pejuang)
  3. Norazman Md Diah (PN-Bersatu)
  4. Datuk Zahari Sarip (BN-UMNO)
    (2018: Datuk Zahari Sarip : BN-UMNO: Maj: 877)

N.02 JEMENTAH

1. See Ann Giap (BN)
2. Cikgu Muna (PN)
3. Ng Kor Sim (PH)

N03: PEMANIS 29,923

  1. Uzzair Ismail (PN-Bersatu)
  2. Dr Azita Amrin (Pejuang)
  3. Yoong Thau (PKR)
  4. Anuar Abd Manap (BN-UMNO)
    (2018: Chong Fat Full: PKR: Maj: 363)

N04: KEMELAH 33,702

  1. Dr Sulaiman Mohd Nor (PH-Amanah)
  2. Norizan Sahardin (Pejuang)
  3. Normala Sudirman (PN-PAS)
  4. N. Saraswati (BN-MIC)
    (2018: Dr Sulaiman Mohd Nor: PKR: Maj: 2,355)

N05: TENANG 22,613

  1. Ahmad Humaizi Udin @ Uzir (PN-Bersatu)
  2. Mohd Fauzi Bachok (Pejuang)
  3. Haslinda Salleh (BN-UMNO)
  4. Lim Wei Jiet (MUDA)
    (2018: Mohd Solihan Badri: PKR: Maj: 1,070)

N06: BEKOK 27,426

  1. M. Kanan (PH-DAP)
  2. Tan Lek Khang (PN-Bersatu)
  3. Tan Chong (BN-MCA)
  4. A. Sandara Segaran (Warisan)
    (2018: S. Ramakrishnan: PKR: Maj: 2,457)

N07: BUKIT KEPONG 37,495

  1. Datuk Dr Sahruddin Jamal (PN-Bersatu)
  2. Nur Afiqah M. Zulkifli (MUDA)
  3. Ismail Mohamad (BN-UMNO)
  4. Md Taib Md Suhut (Pejuang)
    (2018: Datuk Dr Sahruddin Jamal: PKR: Maj: 1,273)

N08: BUKIT PASIR 32,213

  1. Mohd Akhiri Mahmood (Pejuang)
  2. Mohamad Fazli Mohamad Salleh (BN-UMNO)
  3. Johar Siraj (Bebas/IND)
  4. Elia Nadira Sabudin (PH-Amanah)
  5. Muhd Nur Iqbal Abd Razak (PN-PAS)
  6. Najib Lep (Bebas/IND)
    (2018: Najib Lep: PAS: Maj: 1,883)

N09: GAMBIR 29,434

  1. Suraya Sulaiman (Pejuang)
  2. Sahrihan Jani (BN-UMNO)
  3. Na’im Jusri (PKR)
  4. Mohd Solihan Badri (PN-Bersatu)
    (2018: Tan Sri Muhyiddin Yassin: PKR: Maj: 3,088)

N10: TANGKAK 35,554

  1. Ee Chin Li (PH-DAP)
  2. Ong Chee Siang (BN-MCA)
  3. Muhammad Airel Zabridin (Pejuang)
  4. Dr Chong Fat Full (PN-Bersatu)
  5. Zainal Bahrom A Kadir (Bebas/IND)
    (2018: Ee Chin Li: PKR: Maj: 5,077)

N11: SEROM 39,018

  1. Rahmat Daud (PN-Bersatu)
  2. ‘Asim ‘Abdullah Ainullotfi (PH-Amanah)
  3. Abdul Azim Abdul Malek (Pejuang)
  4. Khairin-Nisa Ismail @ Md On (BN-UMNO)
    (2018: Faizul Amri Adnan: PKR: Maj: 2,324)

N12: BENTAYAN 34,728

  1. Ng Yak Howe (PH-DAP)
  2. Gan Q’i Ru (BN-MCA)
  3. Tan Kok Hong (PN-Gerakan)
    (2018: Ng Yak Howe: PKR: Maj: 13,629)

N13: SIMPANG JERAM 40,014

  1. Mahaizal Mahmor (Pejuang)
  2. Zarul Salleh (PN-PAS)
  3. Datuk Seri Salahuddin Ayub (PH-Amanah)
  4. Datuk Lokman Md Don (BN-UMNO)
    (2018: Datuk Salahuddin Ayub: PKR: Maj: 7,687)

N14: BUKIT NANING 22,594

  1. Md Ysahrudin Kusni (PKR)
  2. S. Jeganathan (Bebas/IND)
  3. Datuk Mohd Fuad Tukirin (BN-UMNO)
  4. Mahadzir Abu Said (PN-Bersatu)
  5. Datuk Ibrahim Shafe’e (Pejuang)
    (2018: Md Ysahrudin Kusni: PKR: Maj: 1,552)

N15: MAHARANI 38,596

  1. Muhammad Hanis Asmui Md Salleh (PBM)
  2. Noor Farah Shamsudin (BN-UMNO)
  3. Nor Hayati Bachok (PH-Amanah)
  4. Abdul Aziz Talib (PN-PAS)
  5. Riad Ahmad (Pejuang)
  6. Lim Kim Joo (BEBAS/IND)
    (2018: Nor Hayati Bachok: PKR: Maj: 5,674

N16: SUNGAI BALANG 30,121

  1. Abdullah Sahid (PKR)
  2. Selamat Takim (BN-UMNO)
  3. Zainudin Sayuti (PN-Bersatu)
  4. Intan Nadira Shafika Mustafa Kamal @ Mohd Najib (Pejuang)
    (2018: Zaiton Ismail: BN-UMNO: Maj: 174)

N17: SEMERAH 46,640

  1. Kamarolzaman Mohd Jidi (Putra)
  2. Mohd Fared Mohd Khalid (BN-UMNO)
  3. Mohd Khuzzan Abu Bakar (PKR)
  4. Datuk Ariss Samsudin (PN-Bersatu)
  5. Mahdzir Ibrahim (Pejuang)
    (2018: Mohd Khuzzan Abu Bakar: PKR: Maj: 98)

N18: SRI MEDAN 32,696

  1. Azmi Masrani (PKR)
  2. Datuk Zulkurnain Kamisan (BN-UMNO)
  3. Othman Kepol (PN-PAS)
  4. Mohd Firdaus Abdul Malek (Pejuang)
    (2018: Datuk Zulkurnain Kamisan: BN-UMNO: Maj: 6,040)

N19: YONG PENG 33,053

  1. Ling Tian Soon (BN-MCA)
  2. Alan Tee Boon Tsong (PH-DAP)
  3. Yong Fui Ling (PN-Gerakan)
    (2018: Chew Peck Choo: PKR: Maj: 5,089)

N20: SEMARANG 27,734

  1. Adzlan Raju (Pejuang)
  2. Haryati Abu Nasir (PKR)
  3. Shazani A Hamid (PN-Bersatu)
  4. Datuk Samsolbari Jamali (BN-UMNO)
    (2018: Datuk Samsolbari Jamali: BN-UMNO: Maj: 5,842)

N21: PARIT YAANI 41,851

  1. Mohd Ridhauddin Mohd Tahir (Pejuang)
  2. Ahmad Nawfal Mahfodz (PN-PAS)
  3. Mohamad Najib Samuri (BN-UMNO)
  4. Aminolhuda Hassan (PH-Amanah)
    (2018: Aminolhuda Hassan: PKR: Maj: 4,834)

N22: PARIT RAJA 36,059

  1. Nor Rashidah Ramli (BN-UMNO)
  2. Zulkifli Mat Daud (PN-Bersatu)
  3. Muhamad Fikri Musa (MUDA)
  4. Abdul Lateef Mahrani (Pejuang)
    (2018: Nor Rashidah Ramli: BN-UMNO: Maj: 638)

N.23 PENGGARAM

  1. Ronald Sia Wee Yet (PN)
  2. Gan Peck Cheng (PH)
  3. Zahari Osman (Bebas)
  4. Ter Hwa Kwong (BN)

N24: SENGGARANG 37,374

  1. Mohd Yusla Ismail (BN-UMNO)
  2. Baharudin Bin Abdullah (Bebas/IND)
  3. Khairul Faizi Ahmad Kamil (PN-PAS)
  4. Abd Hamid Jamah (PH-Amanah)
  5. Zalihah Jaffar (Pejuang)
    (2018: Khairuddin A Rahim: PKR: Maj: 809)

N25: RENGIT 27,123

  1. Mohammad Huzair Lajis (PN-Bersatu)
  2. Nizam Bashir Abdul Kariem Bashir (Pejuang)
  3. Datuk Dr Mohd Puad Zarkashi
    (BN-UMNO)
  4. Khairuddin Bin A Rahim (PKR)
    (2018: Ayub Jamil: BN-UMNO: Maj: 4,172)

N26: MACHAP 33,764

  1. Datuk Dr Shahruddin Md Salleh (Pejuang)
  2. Datuk Onn Hafiz Ghazi (BN-UMNO)
  3. Azlisham Azahar (PN-PAS)
  4. Sangaran Rawisandiran (MUDA)
    (2018: Abd Taib Abu Bakar: BN-UMNO: Maj: 404)

N27: LAYANG-LAYANG 25,147

  1. Dr Maszlee Malik (PKR)
  2. Alagathiran Krishnan (PN-Bersatu)
  3. Abd Mutalip Abd Rahim (BN-UMNO)
  4. Ahmad Shafiq Othaman (Pejuang)
    (2018: Onn Hafiz Ghazi: BN-UMNO: Maj: 364)

N28: MENGKIBOL 66,362

  1. Kelly Chye Pei Yee (BN-MCA)
  2. Wong Chan Giap (PN-Bersatu)
  3. Chew Chong Sin (PH-DAP)
    (2018: Chew Chong Sin: PKR: Maj 19,226)

N29: MAHKOTA 65,074

  1. Muhammad Taqiuddin Cheman (PH-Amanah)
  2. Datuk Sharifah Azizah Syed Zain (BN-UMNO)
  3. Mohamad Nor Lingan (PN-Bersatu)
  4. Mohamed Noor Suleiman (Warisan)
    (2018: Muhamad Said Jonit : PKR: Maj: 1,668)

N30: PALOH 25,831

  1. Selvendran Velu (PN-PAS)
  2. Sheikh Umar Bagharib Ali (PH-DAP)
  3. Lee Ting Han (BN-MCA)
  4. Aminuddin Johari (Pejuang)
    (2018: Sheikh Umar Bagharib Ali: PKR: Maj: 783)

N31: KAHANG 29,343

  1. Vidyananthan Ramanadhan (BN-MIC)
  2. Rohani Banu Abdul Rahman Krishnan (PH-Amanah)
  3. Rosdi Amir (Pejuang)
  4. Daud Yusof (PN-Bersatu)
    (2018: R.Vidyanathan: BN-MIC: Maj: 2,861)

N32: ENDAU 27,924

  1. Alwiyah Talib (PN-Bersatu)
  2. Ismail Don (Bebas/IND)
  3. Mohammad Fakrulradzi Mahmud (PH-Amanah)
  4. Mohd Noorhisyam Ibrahim (Pejuang)
  5. Mohd Youzaimi Yusof (BN-UMNO)
    (2018: Alwiyah Talib: BN-UMNO: Maj: 3,080)
    (Kini: PN-Bersatu)

N33: TENGGAROH 38,408

  1. Mohd Firdaus Abd Rahman (Pejuang)
  2. Zulinah A. Johari (PKR)
  3. Raven Kumar Krishnasamy (BN-MIC)
  4. Roslan Nikmat (PN-PAS)
    (2018: K.Raven Kumar: BN-MIC: Maj: 5,765)

N34: PANTI 38,408

  1. Hasan Rasid (PN-Bersatu)
  2. Ahmad Daniel Sharudin (PH-Amanah)
  3. Ahmade Mohd Din (Pejuang)
  4. Hahasrin Hashim (BN-UMNO)
    (2018: Hahasrin Hashim : BN-UMNO: Maj: 3,424)

N35: PASIR RAJA 28,045

  1. Rashidah Ismail (BN-UMNO)
  2. Mohd Fakharuddin Moslim (PKR)
  3. Jawahir Husein (PN-Bersatu)
  4. Mohd Yusri Yusof (Pejuang)
    (2018: Rashidah Ismail : BN-UMNO: Maj: 1,847)

N36: SEDILI 28,659

  1. Tariq Ismail Mustafa (Pejuang)
  2. Mohd Hasnolhadi Mohd Sebalas (PN-Bersatu)
  3. Muszaide Makmor (BN-UMNO)
  4. Mat Khairi Samsudin (PH-Amanah)
    (2018: Rasman Ithnain : BN-UMNO: Maj: 9,168)

N37: JOHOR LAMA 32,658

  1. Omar Mokhtar A Manap (PKR)
  2. Mohamad Alias Rasman (PN-Bersatu)
  3. Norlizah Noh (BN-UMNO)
  4. Mohd Shukor Ahmad (Pejuang)
    (2018: Rosleli Jahari : BN-UMNO: Maj: 5,807

N38: PENAWAR 29,933

  1. Norazila Sanip (PH-Amanah)
  2. Mohd Faizal Asmar (PN-Bersatu)
  3. Rahmattullah Kamilin (Pejuang)
  4. Fauziah Misri (BN-UMNO)
    (2018: Sharifah Azizah Syed Zain : BN-UMNO: Maj: 7,134)

N39: TANJUNG SURAT 25,132

  1. Samat Atan (Pejuang)
  2. Aznan Tamin (BN-UMNO)
  3. Rosman Tahir (PKR)
  4. Selamat Ujud (PN-PAS)
    (2018: Syed Sis Abd Rahman : BN-UMNO: Maj: 4,522)

N40: TIRAM 105,707

  1. Bala Sundaram Perumal (Bebas/IND)
  2. S. Gopalakrishnan (PKR)
  3. Dr Karim Deraman (PN-PAS)
  4. Mohd Azmi Ali (PBM)
  5. Azizul Bachok (BN-UMNO)
  6. Datuk Abdul Aziz Harun (Pejuang)
  7. Jayasangkar Jeraman (Bebas/IND)
    (2018: S. Gopalakrishnan : PKR: Maj: 8,098)

N41: PUTERI WANGSA 112,804

  1. Adzrin Adam (Bebas/IND)
  2. Ng Yew Aik (BN-MCA)
  3. Dr Khairil Anwar Razali (Pejuang)
  4. Loh Kah Yong (PN-Gerakan)
  5. Steven Choong Shiau Yoon (PBM)
  6. Amira Aisya Abd Aziz (MUDA)
    (2018: Mazlan Bujang : PKR: Maj: 24,959)

N42: JOHOR JAYA 91,882

  1. Chan San San (BN-MCA)
  2. Chen Hain Kai (Warisan)
  3. Liow Cai Tung (PH-DAP)
  4. Datuk Dr Ker Ching Sheng (PN-Gerakan)
    (2018: Liow Cai Tung : PKR: Maj: 15,565)

N43: PERMAS 103,598

  1. Mahaya Ahad (Pejuang)
  2. Baharudin Mohamed Taib (BN-UMNO)
  3. Mohamed Ridza Busu (Warisan)
  4. Tazul Arifin Nasri (PN-Bersatu)
  5. Syed Othman Abdullah (PH-Amanah)
    (2018: Che Zakaria Mohd Salleh : PKR: Maj: 8,746)

N44: LARKIN 76,004

  1. Mohamad Riadz Mohamad Hashim (Pejuang)
  2. Muhammad Rasid Abu Bakar (MUDA)
  3. Dr Zamil Najwah Arbain (PKR)
  4. Zulkifli Bujang (PN-Bersatu)
  5. Norramadan Buan (Bebas/IND)
  6. Mohd Hairi Mad Shah (BN-UMNO)
    (2018: Mohd Izhar Ahmad : PKR: Maj: 8,590)

N45: STULANG 60,577

  1. Yap Chiang Youis (PN-Gerakan)
  2. Muhammad Saiful Bahari Sahari (PBM)
  3. Moharam Baharom (Bebas/IND)
  4. Andrew Chen Kah Eng (PH-DAP)
  5. Ang Boon Heng (BN-MCA)
    (2018: Chen Kah Eng : PKR: Maj: 12,470)

N46: PERLING 101,263

  1. Khoo Shiaw Lee (PN-Gerakan)
  2. Tan Hiang Kee (BN-MCA)
  3. Liew Chin Tong (PH-DAP)
    (2018: Cheo Yee How : PKR: Maj: 19,533)

N47: KEMPAS 62,011

  1. Datuk Ramlee Bohani (BN-UMNO)
  2. Mohd Azwan Abd Rahman (Bebas/IND)
  3. Mohd Suhimi A. Rahman (Bebas/IND)
  4. Napsiah Khamis Maharan (PKR)
  5. Nornekman Osman (Pejuang)
  6. Mohd Hambali Munadi (Bebas/IND)
  7. Nur Faizal Abdullah (PN-Bersatu)
    (2018: Osman Sapian: PKR: Maj: 9,178)

N48: SKUDAI 102,828

  1. Marina Ibrahim (PH-DAP)
  2. Khoo Kong Ek (PN-Bersatu)
  3. Lim Soon Hai (BN-MCA)
    (2018: Tan Hong Pin : PKR: Maj: 35,126)

N49: KOTA ISKANDAR 116,415

  1. Pandak Ahmad (BN-UMNO)
  2. Samsudin Ismail (PN-Bersatu)
  3. Dr Zaini Abu Bakar (Pejuang)
  4. Dzulkefly Ahmad (PH-Amanah)
  5. R. Arangkannal (PSM)
    (2018: Dzulkefly Ahmad: PKR: Maj: 14,543)

N50: BUKIT PERMAI 39,611

  1. Mohd Azrol Ab Rahani (MUDA)
  2. Datuk Mohd Jafni Md Shukor (BN-UMNO)
  3. Tosrin Jarvanthi (PN-Bersatu)
  4. Mokhtar Abdul Wahab (Pejuang)
    (2018: Tosrin Jarvanthi: PKR: Maj: 2,531)

N51: BUKIT BATU 46,237

  1. Lee Ming Wen (Warisan)
  2. Chiong Sen Sern (PKR)
  3. Tan Heng Choon (PN-Gerakan)
  4. Suppayah Solaimuthu (BN-MIC)
    (2018: Jimmy Puah Wee Tse: PKR: Maj: 10,057

N52: SENAI 63,717

  1. Yeo Kwee Kwang (PN-Bersatu)
  2. Shen Poh Kuan (BN-MCA)
  3. Wong Bor Yang (PH-DAP)
    (2018: Tee Boon Tsong : PKR: Maj: 18,902)

N53: BENUT 28,165

  1. Iskandar Noor Ibrahim (Pejuang)
  2. Senator Datuk Isa Ab. Hamid (PN-Bersatu)
  3. Haniff @ Ghazali Hosman (PKR)
  4. Datuk Hasni Mohammad (BN-UMNO)
    (2018: Datuk Hasni Mohammad: BN-UMNO: Maj: 4,447)

N54: PULAI SEBATANG 46,991

  1. Abdullah Husin (PN-PAS)
  2. Suhaizan Kaiat (PH-Amanah)
  3. Hasrunizah Hassan (BN-UMNO)
  4. Abd Rashid Abd Hadi (Pejuang)
    (2018: Muhammad Taqiuddin Cheman: PKR: Maj: 3,395)

N55: PEKAN NANAS 35,865

  1. Tan Eng Meng (BN-MCA)
  2. Hishamuddin Busri (Warisan)
  3. Datuk Tan Chin Hock (PN-Gerakan)
  4. Yeo Tung Siong (PH-DAP)
    (2018: Yeo Tung Siong: PKR: Maj: 1,308)

N56: KUKUP 34,624

  1. Zamzam Hashim (Pejuang)
  2. Mahathir Iskandar Muhammad (PN-Bersatu)
  3. Mohd Zaiful Bakri (PKR)
  4. Datuk Jefridin Atan (BN-UMNO)
    (2018: Md Othman Yusof: BN-UMNO: Maj: 862) – BERNAMA



............oo000oo........... 
PENAFIAN 1Media.my mengamalkan dan percaya kepada hak kebebasan bersuara selagi hak tersebut tidak disalahguna untuk memperkatakan perkara-perkara yang bertentangan dengan kebenaran, Perlembagaan Persekutuan dan Undang-Undang Negeri dan Negara. Komen dan pandangan yang diberikan adalah pandangan peribadi dan tidak semestinya melambangkan pendirian 1Media.my berkenaan mana-mana isu yang berbangkit.

No comments

Post a Comment

© all rights reserved
made with by templateszoo