Kabinet negeri Sabah yang merangkumi, sumbangan PAS Sabah juga diakui

 


Tahniah kepada Kerajaan GRS Sabah kerana telah sedaya mungkin mengakomodasi semua pihak dengan barisan Ahli-Ahli Jemaah Menteri dan Pembantu-Pembantu Menteri yang merangkumi.

Tahniah kepada PAS Sabah kerana kejayaannya meletakkan wakil sulung dalam DUN Sabah melalui Dr. Aliakbar bin Gulasan, sesuatu yang tidak mampu dilakukan oleh AMANAH Sabah. 

MAJLIS ANGKAT SUMPAH KABINET NEGERI SABAH PADA 8HB OKTOBER 2020 

SPEAKER
Datuk Haji Kadzim Haji M. Yahya 

AHLI-AHLI JEMAAH MENTERI 

1) Y.B Datuk Haji Aripin bin Haji Mohd Arif: Menteri Tugas-Tugas Khas
2) Y.B Datuk Jafry bin Ariffin: Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar
3) Y.B Tuan Haji Ir. Shahelmy bin Yahya: Menteri Pembangunan Masyarakat dan Kesejateraan Rakyat
4) Y.B Datuk Haji Yakubah Khan: Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi
5) Y.B Datuk Ellron Angin: Menteri Belia dan Sukan 

PEMBANTU-PEMBANTU MENTERI 

1) Pembantu Menteri Kepada Ketua Menteri
i. Y.B Datuk Abidin bin Madingkir
ii. Y.B Datuk Wetrom bin Bahanda 

2) Pembantu Menteri Kewangan 
i. Y.B Datuk Haji Nizam bin Datuk Abu Bakar Titingan
ii. Y.B Tuan Jasni bin Daya 

3) Pembantu Menteri Kerja Raya 
i. Y.B Datuk Limus Jury
ii. Y.B Robert Tawik @ Nordin 

4) Pembantu Menteri Pertanian dan Perikanan 
i. Y.B Datuk James bin Ratib
ii. Y.B Tuan Hendrus Anding 

5) Pembantu Menteri Pembangunan Industri 
i. Y.B Tuan Tamin @ Tamin bin Zainal 

6) Pembantu Menteri Kerajaan Tempatan dan Perumahan dan Menteri Kewangan II 

i. Y.B Datuk Isnin bin Haji Aliasnih @ Liasnih
ii. Y.B Tuan Mohamad Hamsan bin Awang Supian 

7) Pembantu Menteri Pembangunan Luar Bandar 

i. Y.B Tuan Samad bin Jambri @ Jamri
ii. Y.B Tuan Harun bin Durabi 

8) Pembantu Menteri Pelancongan, Kebudayaan dan Alam Sekitar 

i. Y.B Datuk Joniston bin Lumai @ Bangkuai 

9) Pembantu Menteri Pembangunan Masyarakat dan Kesejateraan Rakyat 

i. Y.B Datuk Julita Mojungki
ii. Y.B Puan Flovia Ng 

10) Pembantu Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi 

i. Y.B Datuk Ruddy bin Awah 

11) Pembantu Menteri Belia dan Sukan 
i. Y.B Tuan Andi Muhammad Suryady bin Bandy 

PENYERAHAN WATIKAH AHLI DEWAN UNDANGAN NEGERI (DILANTIK)
1) Suhaimi bin Nasir
2) Raimie bin Unggi
3) Jaffari bin Walliam
4) Datuk Seri Panglima Yong Teck Lee
5) Datuk Amisah binti Yassin
6) Dr. Aliakbar bin Gulasan

Share What You Think About This Post!
Share What You Think About This Post!

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post