PRN Sabah : Warisan Plus Umum Bertanding 66 Kerusi (Senarai Penuh Calon)


Berikut maklumat ringkas berkaitan pengumuman daripada Parti Warisan

#PRNSabah: Warisan Plus umum 66 calon bertanding di PRN Sabah.

#PRNSabah: Bekas menteri, Darell dan Mohamaddin Ketapi antara calon Warisan Plus di PRN Sabah.

#PRNSabah: Warisan Plus guna tiga logo di PRN Sabah.

#PRNSabah: PKR akan membuat pengumuman berasingan dalam masa yang terdekat

#PRNSabah Presiden Warisan Datuk seri Mohd Shafie Apdal akan pertahan kerusi Senallang

#PRNSabah Bekas menteri Persekutuan, Darell, Mohamaddin antara calon Warisan Plus: 

Bilangan kerusi Warisan Plus mengikut Parti Politik

- Warisan 46 Kerusi
- DAP 7 Kerusi
- Amanah 1 Kerusi
- UPKO 12 Kerusi

#TERKINI

Senarai calon WARISAN Plus pilihan raya negeri (PRN) Sabah ke-16:

N.01 Banggi: Mohammad Mohamarin (WARISAN)
N.02 Bengkoka: Junsim Rumunzing (UPKO)
N.03 Pitas: Sharif Azman Sharif Along (WARISAN)
N.04 Tanjung Kapor: Chong Chen Bin (WARISAN)
N.05 Matunggong: (PKR)
N.06 Bandau: Majamis Timbong (WARISAN)
N.07 Tandek: Padis Majingkin (UPKO)
N.08 Pintasan: Mohd Safian Saludin (WARISAN)
N.09 Tempasuk: (PKR)
N.10 Usukan: Abdul Bakhrin Mohd Yusof (WARISAN)
N.11 Kadamaian: Datuk Ewon Benedick (UPKO)
N.12 Sulaman: Datuk Aliasgar Basir (WARISAN)
N.13 Pantai Dalit: Utoh @ Rakam Sijim (WARISAN)
N.14 Tamparuli: (PKR)
N.15 Kiulu: Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau (UPKO)
N.16 Karambunai: Ahmad Jais Otong (WARISAN)
N.17 Darau: Azhar Matusin (WARISAN)
N.18 Inanam: (PKR)
N.19 Likas: Tan Lee Fatt (DAP)
N.20 Api-Api: (PKR)
N.21 Luyang: Phoong Jin Zhe (DAP)
N.22 Tanjung Aru: Datuk Junz Wong (WARISAN)
N.23 Petagas: Awang Ahmad Shah (WARISAN)
N.24 Tanjung Keramat: Rosday @ Rosdy Wasli (AMANAH)
N.25 Kapayan: Jannie Lasimbang (DAP)
N.26 Moyog: Datuk Darrel Leiking (WARISAN)
N.27 Limbahau: Datuk Juil Nuatim (WARISAN)
N.28 Kawang: Musli Sapan (WARISAN)
N.29 Pantai Manis: Datuk Yahiya Awang Kahar (WARISAN)
N.30 Bongawan: Dr. Daud Yusof (WARISAN)
N.31 Membakut: Prof. Dr. Mohd. Kamarudin And Hamid (WARISAN)
N.32 Klias: (PKR)
N.33 Kuala Penyu: Nelson W Angang (UPKO)
N.34 Lumadan: Awangku Zaidi Pg Wahab (WARISAN)
N.35 Sindumin: Datuk Dr Yusof Yacob (WARISAN)
N.36 Kundasang: Siriman @ Mohd Fazid Basir (WARISAN)
N.37 Karanaan: Awasi Ganie @ Yasin Abdul Ghani (WARISAN)
N.38 Paginatan: Georgina L. George (UPKO)
N.39 Tambunan: Datuk Dr. Nayan Yambu @ Laurentius (UPKO)
N.40 Bingkor: Odom @ Peter Dhoms Saili (DAP)
N.41 Liawan: Rasinin Koutis (WARISAN)
N.42 Melalap: Datuk Peter Anthony (WARISAN)
N.43 Kemabong: Datuk Dr. Lucas Umbul (UPKO)
N.44 Tulid: Mudi Dubing (WARISAN)
N.45 Sook: (PKR)
N.46 Nabawan: Albert Aguir (UPKO)
N.47 Telupid: Felix Joseph Sitin (UPKO)
N.48 Sugut: Norsabrina Japar (WARISAN)
N.49 Labuk: Dennis Tweening Rantau (UPKO)
N.50 Gum-Gum: Arunarnsin Taib (WARISAN)
N.51 Sungai Manila: Prof. Dr. Mahmud Sudin (WARISAN)
N.52 Sungai Sibuga: Datuk Armani Mahiruddin (WARISAN)
N.53 Sekong: Alias Sani (WARISAN)
N.54 Karamunting: George Hiew (WARISAN)
N.55 Elopura: Chong Ket Kiun (DAP)
N.56 Tanjong Papat: Datuk Frankie Poon (DAP)
N.57 Kuamut: Benson Inggam (UPKO)
N.58 Lamag: Mohd Ismail Ayub (WARISAN)
N.59 Sukau: Amrah Liwangsa (WARISAN)
N.60 Tungku: Assaffal Alian (WARISAN)
N.61 Segama: Datuk Mohamaddin Ketapi (WARISAN)
N.62 Silam: Datu Dumi Masdal (WARISAN)
N.63 Kunak: Norazlina Arif (WARISAN)
N.64 Sulabayan: Datuk Jaujan Sambakong (WARISAN)
N.65 Senallang: Datuk Seri Panglima Mohd Shafie Apdal (WARISAN)
N.66 Bugaya: Manis Muka Mohd Darah (WARISAN)
N.67 Balung: Rus Diana Andi Paladjareng (WARISAN)
N.68 Apas: Datuk Amrullah Kamal (WARISAN)
N.69 Sri Tanjong: Justin Wong Yung Bin (DAP)
N.70 Kukusan: Rina Jainal (WARISAN)
N.71 Tanjung Batu: Mohd Afsar Abdul Latif (WARISAN)
N.72 Merotai: Sarifudin Hata (WARISAN)
N.73 Sebatik: Hassan A Gani Pg Amir (WARISAN)


-- Shafie Apdal

0/Post a Comment/Comments

Previous Post Next Post