Responsive Ad Slot

PRN Melaka: Senarai penuh calon




MELAKA: Seramai 112 calon layak bertanding pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Melaka.

Berikut adalah senarai calon mengikut kawasan Dewan Undangan Negeri (DUN).

N01: KUALA LINGGI: MELAKA: 10,928

1. Rosli Abdullah(BN-UMNO)
2. Julasapiyah Kassim(PH-Amanah)
3. Kamisan Palil(Bebas/IND)
4. Aziah Mohd Sa'ad(PN-PAS)
(2018: Datuk Ismail Othman: BN-UMNO: Maj: 1,372)

N02: TANJUNG BIDARA: MELAKA: 10,133

1. Datuk Mas Ermieyati Samsudin(PN-Bersatu)
2. Zainal Hassan(PH-PKR)
3. Datuk Seri Ab Rauf Yusoh(BN-UMNO)
(2018: Datuk Md Rawi Mahmud: BN-UMNO: Maj: 2,864)


N03: AYER LIMAU: MELAKA: 11,227

1.Hameed Mytheen Kunju Basheer(BN-UMNO)
2. Mazenah Baharuddin(PH-Amanah)
3. Dr. Nordina Abd Latif(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Amirudin Yusof: BN-UMNO: Maj: 1,479)

N04: LENDU: MELAKA: 10,561

1. Abdullah Mahadi(PN-Bersatu)
2. Mohamad Asri Ibrahim(PH-PKR)
3. Datuk Seri Sulaiman Md Ali(BN-UMNO)
(2018: Datuk Seri Sulaiman Md Ali: BN-UMNO: Maj: 627)

N05: TABOH NANING: MELAKA: 8,661

1. Abu Hashim Abdul Samad(PN-PAS)
2. Zulkiflee Mohd Zin(BN-UMNO)
3. Zairi Suboh(PH-Amanah)
(2018: Datuk Latipah Omar: BN-UMNO: Maj: 740)

N06: REMBIA: MELAKA: 15,756

1. K.Murali(Bebas/IND)
2. Zamri Pakiri(PH-PKR)
3. Sabarudin Kudus(Bebas/IND)
4. Datuk Muhammad Jailani Khamis (BN-UMNO)
5. Zamzuri Arifin(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Muhammad Jailani Khamis: PH-PKR: Maj: 1,814)
(2021: Menyertai/Joined BN-UMNO)

N07: GADEK: MELAKA: 12,641

1. P. Shanmugam(BN-MIC)
2. Azafen Amin(Bebas/IND)
3. Laila Norinda Maon(Putra)
4. Mohan Singh(Bebas/IND)
5. Mohd Amir Fitri Muharam(PN-Bersatu)
6. G. Saminathan(PH-DAP)
(2018: G. Saminathan: PH-DAP: Maj: 307)

N08: MACHAP JAYA: MELAKA: 12,487

1. Ngwe Hee Sem(BN-MCA)
2. Law Bing Haw(PH-PKR)
3. Abdul Aziz Osani Kasim(IMAN)
4. Azlan Daud(Bebas/IND)
5. Tai Siong Jiul(PN-Bersatu)
(2018: Datuk Ginie Lim Siew Lin: PH-PKR: Maj: 1,336)

N09: DURIAN TUNGGAL: MELAKA: 13,312

1. Mohd Erfan Mahrilar(Bebas/IND)
2. Zahari Abd. Kalil (BN-UMNO)
3. Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab(PH-Amanah)
4. Ja'afar Othman(PN-PAS)
(2018: Datuk Mohd Sofi Abdul Wahab: PH-Amanah: Maj: 763)

N10: ASAHAN: MELAKA: 15,745

1. Mohd Noor Salleh(Bebas/IND)
2. Fairul Nizam Roslan(BN-UMNO)
3. Azmar Ab Hamid @ Sha'aim(Bebas/IND)
4. B.Dhanesh(PN-Gerakan)
5. Datuk Seri Idris Haron(PH-PKR)
6. Mohd Akhir Ayob(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Abdul Ghafar Atan: BN-UMNO: Maj: 275)

N11: SUNGAI UDANG: MELAKA: 22,793

1. Datuk Seri Mohamad Ali Mohamad(BN-UMNO)
2. Dr Mohd Aleef Yusof(PN-Bersatu)
3. Hasmorni Tamby(PH-PKR)
4. Mohd Zahar Hashim(Bebas/IND)
(2018: Datuk Seri Idris Haron: BN-UMNO: Maj: 2,229)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N12: PANTAI KUNDOR: MELAKA:15,469

1. Mohamad Ridzwan Mustafa(PN-Bersatu)
2. Datuk Nor Azman Hassan(PH-Amanah)
3. Tuminah Kadi @ Mohd Hashim(BN-UMNO)
(2018: Datuk Nor Azman Hassan: BN-UMNO: Maj: 772)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N13: PAYA RUMPUT: MELAKA: 26,455

1. Datuk Rais Yasin(BN-UMNO)
2. Datuk Seri Shamsul Iskandar Md. Akin(PH-PKR)|
3. Muhammad Faris Izwan Mazlan(PN-Bersatu)
4. Mohamad Hashidi Mohd Zain(Putra)
5. Mohd Jaini Dimon(Bebas/IND)
(2018: Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen: PH-Bersatu: Maj: 4,259)
(2020: Menjadi PN-Bersatu/Became PN-Bersatu)

N14: KELEBANG: MELAKA: 19,976

1. Bakri Jamaluddin(PN-PAS)
2. Datuk Lim Ban Hong(BN-MCA)
3. Datuk Gue Teck(PH-PKR)
(2018: Datuk Gue Teck: PKR: Maj: 789)

N15: PENGKALAN BATU: MELAKA: 20,821

1. Muhamad Danish Zainudin(PH-DAP)
2. Mohd Azrudin Md Idris(PN-Bersatu)
3. Datuk Norhizam Hassan Baktee(Bebas/IND)
4. Dr Mohd Aluwi Sari(Putra)
5. Datuk Kalsom Nordin(BN-UMNO)
(2018: Datuk Norhizam Hassan Baktee: PH-DAP: Maj: 2,756)
(2020: Menjadi Bebas/Became IND)

N16: AYER KEROH: MELAKA: 25,945

1. Datuk Seri Micheal Gan Peng Lam(PN-Gerakan)
2. Kerk Chee Yee(PH-DAP)
3. Yong Fun Juan(BN-MCA)
(2018: Kerk Chee Yee: PH-DAP: Maj: 9,261)

N17: BUKIT KATIL : MELAKA: 25,410

1. Datuk Hasnoor Sdg Husin(BN-UMNO)
2. Abdul Hamid Mustapah(Bebas/IND)
3. Adly Zahari(PH-Amanah)
4. Muhammad Al Afiz Yahya(PN-PAS)
(2018: Adly Zahari: PH-Amanah: Maj: 3,159)

N18: AYER MOLEK: MELAKA: 17,863

1. Datuk Rahmad Mariman(BN-UMNO)
2. Ahmad Muaz Idris(Bebas/IND)
3. Mohd Fadly Samin(PN-Bersatu)
4. Mohd Rafee Ibrahim(PH-PKR)
(2018: Datuk Rahmad Mariman: BN-UMNO: Maj: 1,805)

N19: KESIDANG: MELAKA: 37,304

1. Seah Shoo Chin(PH-DAP)
2. Patrick Ng Chin Kae(PN-Gerakan)
3. Leong Hui Ying(BN-MCA)
(2018: Seah Shoo Chin (Allex Seah): PH-DAP: Maj: 14,612)

N20: KOTA LAKSAMANA: MELAKA: 28,777

1. Fong Khai Ling (PN-Gerakan)
2. Low Chin Hong(BN-MCA)
3. Low Chee Leong(PH-DAP)
(2018: Low Chee Leong: PH-DAP: Maj: 16,173)

N21: DUYONG: MELAKA: 18,237

1. Gan Tian Soh(Bebas/IND)
2. Mohd Faizal Amzah(Putra)
3. Mohd Noor Helmy Abdul Halem(BN-UMNO)
4. Damian Yeo Shen Li(PH-DAP)
5. Datuk Kamarudin Sidek(PN-PAS)
6. Muhamad Hafiz Ishak(Bebas/IND)
(2018: Damian Yeo Shen Li: PH-DAP: Maj: 2,895)

N22: BANDAR HILIR: MELAKA: 19,909

1. Mak Chee Kin(Bebas/IND)
2. Leng Chau Yen(PH-DAP)
3. Lee Kah Sean(BN-MCA)
4. Clarice Chan Ming Wang(PN-Gerakan)
(2018: Tey Kok Kiew: PH-DAP: Maj: 11,313)

N23: TELOK MAS: MELAKA: 20,712

1. Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen(PN-Bersatu)
2. Muhammad Ariff Adly Mohammad(Bebas/IND)
3. Datuk Ashraf Mukhlis Minghat(PH-Amanah)
4. Datuk Abdul Razak Abdul Rahman(BN-UMNO)
(2018: Datuk Noor Effandi Ahmad: PH-Bersatu: Maj: 1,288)
(2021: Menjadi Bebas/Became IND)

N24: BEMBAN: MELAKA: 18,573

1. Dr Mohd Yadzil Yaakub(PN-Bersatu)
2. Azmi Kamis(Bebas/IND)
3. Ng Choon Koon(Bebas/IND)
4. Tey Kok Kiew(PH-DAP)
5. Datuk Koh Chin Han(BN-MCA)
(2018: Datuk Dr Wong Fort Pin: PH-DAP: Maj: 1,345)

N25: RIM: MELAKA: 13,672

1. Azalina Abdul Rahman(PN-Bersatu)
2. B. Prasanth Kumar(PH-PKR)
3. Datuk Khaidhirah Abu Zahar(BN-UMNO)
(2018: Datuk Ghazale Muhamad: BN-UMNO: Maj: 536)

N26: SERKAM: MELAKA: 15,977

1. Norazlanshah Hazali(Bebas/IND)
2. Ahmad Bilal Rahudin(PN - PAS)
3. Muhammad Khomeini Kamal(PH - Amanah)
4. Datuk Zaidi Attan(BN - UMNO)
(2018: Datuk Zaidi Attan: BN-UMNO: Maj: 2,737)

N27: MERLIMAU: MELAKA: 14,014

1. Azrin Ab Majid(PH-Amanah)
2. Dr Muhamad Akmal Saleh(BN-UMNO)
3. Abd Alim Shapie(PN-PAS)
(2018: Datuk Roslan Ahmad: BN-UMNO: Maj: 130)

N28: SUNGAI RAMBAI: MELAKA: 11,837

1. Muhammad Jefri Safry(PN-Bersatu)
2. Farzana Hayani Mohd Nasir(PH-PKR)
3. Nazatul Asyraf Md Dom(Putra)
4. Siti Faizah Abdul Azis(BN-UMNO)
(2018: Datuk Hasan Abd Rahman: BN-UMNO: Maj: 1,669)


............oo000oo........... 
PENAFIAN 1Media.my mengamalkan dan percaya kepada hak kebebasan bersuara selagi hak tersebut tidak disalahguna untuk memperkatakan perkara-perkara yang bertentangan dengan kebenaran, Perlembagaan Persekutuan dan Undang-Undang Negeri dan Negara. Komen dan pandangan yang diberikan adalah pandangan peribadi dan tidak semestinya melambangkan pendirian 1Media.my berkenaan mana-mana isu yang berbangkit.

No comments

Post a Comment

© all rights reserved
made with by templateszoo