Senarai calon PRN Sarawak ke-12


KUALA LUMPUR: Berikut ialah calon-calon yang disahkan bertanding pada Pilihan Raya Negeri (PRN) Sarawak ke-12.

Suruhanjaya Pilihan Raya menetapkan penamaan calon pada hari ini sementara tarikh mengundi 18 Disember dan pengundian awal 14 Disember.

N26 GEDONG: 7,208

  1. Tan Sri Abang Johari Tun Openg (GPS-PBB)
  2. Mohamad Sofian Fariz Sharbini (PSB)
  3. Kamal Bujang (Amanah)
  4. Tomson Marcus Ango (PBK)
    (2016: Datuk Mohd Naroden Majais: BN-PBB: Maj: 3,365)
    (Kini: GPS-PBB)

N64 BALEH: 10,137

  1. Nicholas Kudi Jantai Masing (GPS-PRS)
  2. Kenneth Usang George Lagong (DAP)
  3. Irwan Iskandar Sukarno Abdullah (PBK)
  4. Koh Kumbong (PSB)
    (2016: Tan Sri Dr James Jemut Masing: BN-PRS: Maj: 4,793)
    (Kini: GPS-PRS)

N08 SATOK 14,314

  1. Datuk Ibrahim Baki (GPS-PBB)
  2. Awang Badele Awang Ali (PBK)
  3. Dr Nor Irwan Ahmad Nor (PKR)
    (2016: Tan Sri Abang Johari Tun Abang Openg: BN-PBB: Maj: 5,045)
    (Kini: GPS-PBB) – BERNAMA

N57 TELLIAN 10,059

  1. Mohd Arwin Lim Abdullah (PKR)
  2. Zainuddin Budug (PBK)
  3. Royston Valentine (GPS-PBB)
  4. Sait Junaid (PSB)
    (2016: Yussibnosh Balo: BN-PBB: Maj: 4,421)
    (Kini: GPS-PBB)

N77 TELANG USAN 11,465

  1. Dennis Ngau (GPS-PBB)
  2. Jau Jok @ Jenggo (PSB)
  3. Philip Jau Ding (PKR)
  4. Luhat Wan Ngau (PBK)
    (2016: Dennis Ngau: BN-PBB: Maj: 167)
    (Kini: GPS-PBB)

N37 BUKIT SABAN 9,523

  1. Mikail Mathew Abdullah (PKR)
  2. Andria Dundang @ Andria Gelayan (PSB)
  3. Datuk Amar Douglas Uggah Embas (GPS-PBB)
    (2016: Datuk Amar Douglas Uggah Embas : BN-PBB: Maj: 4,599)
    (Kini: GPS-PBB)

N42 SEMOP 10,297

  1. Jenny Wong Khing Ling (PBK)
  2. Abdul Raafidin Majidi (PSB)
  3. Mohamad Fadillah Sabali (Amanah)
  4. Mohd Adenan Zulkepli (Bebas)
  5. Datuk Abdullah Saidol (GPS-PBB)
    (2016: Datuk Abdullah Saidol : BN-PBB: Maj: 4,412)
    (Kini: GPS-PBB)

N74 PUJUT 27,567

  1. Adam Yii Siew Sang (GPS-SUPP)
  2. Bruce Chai Khim Cheong (PSB)
  3. Leslie Ting Siong Ngiap (PBK)
  4. Chin Fen Siong (Aspirasi)
  5. Alan Ling Sie Kiong (DAP)
    (2016: Ting Tiong Choon: DAP: Maj: 1,759)

N15 ASAJAYA 12,349

  1. Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (GPS-PBB)
  2. Ishak Buji (PSB)
  3. Mohamad Mahdeen Saharuddin (PBK)
  4. Mahmud Epah (PKR)
    (2016: Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah: BN-PBB: Maj: 4,078)
    (Kini: GPS-PBB)

N03 TANJONG DATU 11,384

  1. Azizul Annuar Adenan (GPS-PBB)
  2. Abdul Talip Ba’ee (Bebas/IND)
  3. Jery’in Fauzi (PSB)
  4. Goem Pijar (PBK)
    (2016: Tan Sri Adenan Satem: BN-PBB: Maj: 5,892)
    (PRK 2017: Puan Sri Jamilah Anu: BN-PBB: Maj: 6,443)
    (Kini: GPS-PBB)

N14 BATU KAWAH 20,681

  1. Fong Pau Teck (Aspirasi)
  2. Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (GPS-SUPP)
  3. Chai Kueh Khun (PBK)
  4. Dr Kelvin Yii Lee Wuen (DAP)
    (2016: Datuk Seri Dr Sim Kui Hian: BN-SUPP: Maj: 2,085)
    (Kini: GPS-SUPP)

N53 BAWANG ASSAN 19,650

  1. Robert Lau Hui Yew (GPS-SUPP)
  2. Michelle Ling Shyan Mih (PBK)
  3. Datuk Seri Wong Soon Koh (PSB)
  4. Amy Lau Bik Yin (DAP)
  5. Ricky Enteri (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Seri Wong Soon Koh: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 4,131)
    (Kini: PSB)

N39 KRIAN 13,074

  1. Musa Dinggat (PSB)
  2. Danny Kuan (PBK)
  3. Friday Belik (GPS-PDP)
  4. Datuk Ali Biju (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Ali Biju : PKR: Maj: 1,640)
    (Kini: Bersatu)

N81 BA’KELALAN 8,503

  1. Sam Laya (GPS-PDP)
  2. Peter Asut (PBK)
  3. Martin Samuel Labo (PKR)
  4. Agnes Padan (Bebas/IND)
  5. Baru Bian (PSB)
    (2016: Baru Bian: PKR: Maj: 538)
    (Kini: PSB)

N09 PADUNGAN 20,949

  1. Raymond Thong Ee Yu (PBK)
  2. Chong Chieng Jen (DAP)
  3. Soo Lina (Aspirasi)
  4. Datuk Wee Hong Seng (GPS-SUPP)
    (2016: Wong King Wei: DAP: Maj: 4,270)

N76 MARUDI 16,478

  1. Elias Lipi Mat (PKR)
  2. Sawing Kedit (PBDSB)
  3. Gilbert Young (PBK)
  4. Datuk Sylvester Entri Muran (PSB)
  5. Datuk Dr Penguang Manggil (GPS-PDP)
    (2016: Datuk Dr Penguang Manggil: BN-SPDP: Maj: 1,387)
    (Kini: GPS-PDP)

N58 BALINGIAN 8,704

  1. Abdul Jalil Bujang (PKR)
  2. Yusuf Abdul Rahman (PSB)
  3. Abdul Yaakub Arbi (GPS-PBB)
    (2016: Abdul Yakub Arbi: BN-PBB: Maj: 2,964)
    (Kini: GPS-PBB)

N52 DUDONG 34,955

  1. Wong Hie Ping (PSB)
  2. Jane Lau Sing Yee (PBK)
  3. Fadhil Mohamad Isa (Bebas/IND)
  4. Julius Enchana Jaspher Ancho (PBDSB)
  5. Paul Ling Fong (DAP)
  6. Josephine Lau Kiew Peng (Aspirasi)
  7. Datuk Seri Tiong King Sing (GPS-PDP)
  8. Engga Unchat (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Tiong Thai King: BN-SUPP: Maj: 2,146)
    (Kini: PSB)

N61 PELAGUS 7,894

1.Solomon Kumbong (DAP)

  1. Moses Ripai (PBDSB)
  2. Datuk Kristoffer Nyuak Bajok (PSB)
  3. Wilson Nyabong Ijang (GPS-PRS)
  4. Nyambong Sibat (PBK)
    (2016: Wilson Nyabong Ijang: BN-PRS: Maj: 3,284)
    (Kini: GPS-PRS)

N67 JEPAK 14,643

  1. Ani Kazan (Bebas/IND)
  2. Stevenson Joseph Sumbang (PBK)
  3. Dr Raba’ah Tudin (PSB)
  4. Datuk Talib Zulpilip (GPS-PBB)
    (2016: Datuk Talib Zulpilip: BN-PBB: Maj: 4,201)
    (Kini: GPS-PBB)

N63 BUKIT GORAM 12,150

  1. Jefferson Jamit Unyat (GPS-PBB)
  2. Puso Bujang (PBK)
  3. Robert Saweng (PBDSB)
  4. Robert Segie (PSB)
  5. Joseph Jinggut (DAP)
    (2016: Jefferson Jamit Unyat: BN-PBB: Maj: 2,586)
    (Kini: GPS-PBB)

N49 NGEMAH 9,853

  1. Anyi Jana (GPS-PRS)
  2. Dr Joseph Jawa Kendawang (PSB)
  3. Satu Anchom (PKR)
  4. Charlie Genam (PBK)
  5. Leo Bunsu
    (PBDSB)
    (2016: Alexander Vincent: BN-PRS: Maj: 154)
    (Kini: GPS-PRS)

N52 DUDONG 34,955

  1. Wong Hie Ping (PSB)
  2. Jane Lau Sing Yee (PBK)
  3. Fadhil Mohamad Isa (Bebas/IND)
  4. Julius Enchana Jaspher Ancho (PBDSB)
  5. Paul Ling Fong (DAP)
  6. Josephine Lau Kiew Peng (Aspirasi)
  7. Datuk Seri Tiong King Sing (GPS-PDP)
  8. Engga Unchat (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Tiong Thai King: BN-SUPP: Maj: 2,146)
    (Kini: PSB)

N46 MERADONG 18,156

  1. Datuk Ding Kuong Hiing (GPS-SUPP)
  2. Hii Ru Yee (PSB)
  3. Yong Siew Wei (DAP)
  4. Moh Hiong King (PBK)
    (2016: Datuk Ding Kuong Hiing : BN-SUPP: Maj: 1,516)
    (Kini: GPS-SUPP)

N51 BUKIT ASSEK 27,636

  1. Lau Kiu Ming (Aspirasi)
  2. Chieng Jin Ek (GPS-SUPP)
  3. Irene Mary Chang Oi Ling (DAP)
  4. Ting Kee Nguan (PSB)
  5. Priscilla Lau (PBK)
  6. Hii Tiong Huat (Bebas/IND)
    (2016: Irene Mary Chang Oi Ling: DAP: Maj: 4,497)

N47 PAKAN 11,154

  1. Jamal Abdullah @ Tedong Gunda (Bebas/IND)
  2. Brawi Anguong (Bebas/IND)
  3. Tan Sri William Mawan Ikom (GPS-PBB)
  4. Hereward Gramong Joseph Allen (PSB)
  5. Jemeli Kerah (PBK)
    (2016: Tan Sri William Mawan Ikom: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 426)
    (Kini: GPS-PBB)

N16 MUARA TUANG 18,644

  1. Datuk Idris Buang (GPS-PBB)
  2. Ismawi Muhammad (Bebas/IND)
  3. Hipni Sulaiman (SEDAR)
  4. Daud Eali (Amanah)
  5. Sigandam Sulaiman (PBK)
  6. Yakup Khalid (PSB)
    (2016: Datuk Idris Buang: BN-PBB: Maj: 8,578)
    (Kini: GPS-PBB)

N55 NANGKA 23,092

  1. Dr Annuar Rapa’ee (GPS-PBB)
  2. Olivia Lim Wen Sia (PBK)
  3. Intanurazean Wan Sapuan Daud (PSB)
    (2016: Dr Annuar Rapa’ee: BN-PBB: Maj: 7,617)
    (Kini: GPS-PBB)

N21 TEBEDU 12,040

  1. Senior William Rade (PKR)
  2. Jonathan Lantik Ok (PBK)
  3. Dr Simon Sinang @ Sinang Bada (GPS-PBB)
  4. Roland Bangu (Bebas/IND)
  5. Cheyne Kambeng @ Raymond Achen (PSB)
    (2016: Datuk Amar Michael Manyin Jawong : BN-PBB: Maj: 6,193)
    (Kini: GPS-PBB)

N70 SAMALAJU 17,981

  1. Baba Emperan (PBDSB)
  2. Tonny Ung (DAP)
  3. Reggie Suel (PSB)
  4. Leighton Manjah (PBK)
  5. Datuk Majang Renggi (GPS-PRS)
    (2016: Datuk Majang Renggi: BN-PRS: Maj: 2,464)
    (Kini: GPS-PRS)

N28 LINGGA 9,578

  1. Baha Imam (PBK)
  2. Mohd Sepian Abang Daud (Bebas/IND)
  3. Abang Ahmad Abang Suni (SEDAR)
  4. Abang Abdul Kassim Abang Bujang (PKR)
  5. Datuk Wan Abdillah Edruce Wan Abdul Rahman (PSB)
  6. Dayang Noorazah Awang Sohor (GPS-PBB)
    (2016: Simon Peri: BN-PBB: Maj: 2,943)
    (Kini: GPS-PBB)

N69 KEMENA 14,252

  1. Datuk Seri Dr Stephen Rundi Utom (GPS-PBB)
  2. Chelea Vanessa William (PBK)
  3. Dr Bernard Tahim Bael (PSB)
  4. Jame Stephen (Bebas/IND)
  5. John Bryan (DAP)
    (2016: Datuk Seri Dr Stephen Rundi Utom: BN-PBB: Maj: 4,868)
    (Kini: GPS-PBB)

N68 TANJONG BATU 22,743

  1. Tang Eng Hui (PSB)
  2. Pang Leong Ming (GPS-SUPP)
  3. Wong Hau Ming (Bebas/IND)
  4. Yek Hock Siang (PBK)
  5. Tony Chiew (DAP)
  6. Chieng Lea Phing (Aspirasi)
    (2016: Chiew Chiu Sing: DAP: Maj: 2,548)
    (Kini: DAP)

N34 BATANG AI 9,929

  1. Datuk Dr Malcolm Mussen Lamoh (GPS-PRS)
  2. Usup Asun (PBK)
    3 .Datuk William @ Nyallau Badak (PSB)
  3. John Linang Mereejon (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Malcolm Mussen Lamoh: BN-PRS: Maj: 3,186)
    (Kini: GPS-PRS)

N48 MELUAN 14,671

  1. Abdul Hamid @ Abdul Razak Siong (PBK)
  2. Rolland Duat Jubin (GPS-PDP)
  3. Elly Lawai Ngalai (PSB)
    (2016: Rolland Duat Jubin: BN-SPDP: Maj: 677)
    (Kini: GPS-PDP)

N33 ENGKILILI 11,039

  1. Stel Datu (PBK)
  2. Desmond Sateng Sanjan (GPS-SUPP)
  3. Dr Johnical Rayong Ngipa (PSB)
  4. Gemong Batu (Bebas/IND)
    (2016: Dr Johnical Rayong Ngipa: BN-Calon Langsung/Direct Candidate Maj: 3,857)
    (Kini: PSB)

N66 MURUM 9,738

  1. Kennedy Chukpai Ugon (GPS-PRS)
  2. Anie Amat (PKR)
  3. Kenneth Adan Silek (PBDSB)
  4. Stanley Ajang Batok (PSB)

(2016: Kennedy Chukpai Ugon: BN-PRS: Maj: 2,200)
(Kini: GPS-PRS)

N78 MULU 9,572

  1. Datuk Gerawat Gala (GPS-PBB)
  2. Roland Engan (PKR)
  3. Richard Ibuh (PBK)
  4. Prof Dr Son Radu (PSB)
    (2016: Datuk Gerawat Gala: BN-Calon Langsung: Maj: 1,708)
    (Kini: GPS-PBB)

N32 SIMANGGANG 13,224

  1. Peli Aron (PBK)
  2. Walsin @ Wilson Entabang (PSB)
  3. Leon Jimat Donald (DAP)
  4. Datuk Francis Harden Hollis (GPS-SUPP)
    (2016: Datuk Francis Harden Hollis: BN-SUPP: Maj: 1,388)
    (Kini: GPS-SUPP)

N75 SENADIN 34,117

  1. Datuk Seri Lee Kim Shin (GPS-SUPP)
  2. Marcus Hugo (DAP)
  3. Bobby William (PDBS)
  4. Ngieng Sheng Chung (PBK)
  5. Lee Tze Ha (PSB)
    (2016: Datuk Seri Lee Kim Shin: BN-SUPP: Maj: 3,538)
    (Kini: GPS-SUPP)

N31 BUKIT BEGUNAN 9,632

  1. Vinton Langang Sangga (PBK)
  2. Entusa Imam (PBDSB)
  3. Norina Umoi Utot (PSB)
  4. Datuk Mong Dagang (GPS-PRS)
    (2016: Datuk Mong Dagang: BN-PRS: Maj: 4,695)
    (Kini: GPS-PRS)

N80 BATU DANAU 9,375

  1. Palu @ Paulus Palu Gumbang (GPS-PBB)
  2. Petrus Bulan (PBK)
  3. Ali Adap (PSB)
  4. Racha Balang (PKR)
    (2016: Palu @ Paulus Gumbang: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 2,939)
    (Kini: GPS-PBB)

N30 BALAI RINGIN 10,791

  1. Datuk Snowdan Lawan (GPS-PRS)
  2. Datuk Masir Kujat (PSB)
  3. Kasim Mana (PBK)
    (2016: Datuk Snowdan Lawan: BN-PRS: Maj: 2,039)
    (Kini: GPS-PRS)

N25 SIMUNJAN 8,299

  1. Saharuddin Abdullah (PBK)
  2. Hapeni Fadil (PKR)
  3. Raily @ Reli Ali (PSB)
  4. Awla Idris (GPS-PBB)
    (2016: Awla Idris: BN-PBB: Maj: 2,712)
    (Kini: GPS-PBB)

N56 DALAT 12,503

  1. Datuk Seri Fatimah Abdullah @ Ting Sai Ming (GPS-PBB)
  2. Salleh Mahali (PBK)
    (2016: Datuk Seri Fatimah Abdullah @Ting Sai Ming: BN-PBB: Maj: 6,330)
    (Kini: GPS-PBB)

N06 TUPONG 26,004

  1. Fazzrudin Abdul Rahman (GPS-PBB)
  2. Chan Haong Yen (PBK)
  3. Ahmad Nazib Johari (PKR)
    (2016: Fazzrudin Abdul Rahman : BN-PBB: Maj: 8,055)
    (Kini: GPS-PBB)

N79 BUKIT KOTA 16,975

  1. Datuk Dr Abdul Rahman Ismail (GPS-PBB)
  2. Lim Lian Hun (PBK)
  3. Rosli Amat (PSB)
  4. Herun Bungsu (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Dr Abdul Rahman Ismail: BN-PBB (menang tanpa bertanding)
    (Kini/Now: GPS-PBB)

N10 PENDING 29,747

  1. Teo Kuang Kim (PBK)
  2. Tan Kay Hock (PSB)
  3. Chan Chee Hiong (Aspirasi)
  4. Violet Yong Wui Wui (DAP)
  5. Milton Foo Tiang Wee (GPS-SUPP)
    (2016: Violet Yong Wui Wui: DAP: Maj: 5,012)

N02 TASIK BIRU 18,715

  1. Paul Shanon Kenbell Dominic Barin (PBK)
  2. Datuk Dr Tekhee @ Tiki Lafe (PSB)
  3. Datuk Henry@Harry Jinep (GPS-PDP)
  4. Granda Aing (DAP)
    (2016: Datuk Henry@Harry Jinep: BN-SPDP: Maj: 1,288)
    (Kini/Now: GPS-PDP)

N54 PELAWAN 34,466

  1. Tiew Yen Houng (PBK)
  2. Wong Kee Woan (DAP)
  3. Michael Tiang Ming Tee (GPS-SUPP)
  4. Loh Wui Ping (Aspirasi)
  5. Low Chong Nguan (PSB)
    (2016: Wong Kee Woan: DAP: Maj: 4,314)

N36 LAYAR 9,334

  1. Datuk Gerald Rentap Jabu (GPS-PBB)
  2. Isik Utau (PSB)
    (2016: Datuk Gerald Rentap Jabu : BN-PBB: Maj: 1,428)
    (Kini/Now: GPS-PBB)

N17 STAKAN 16,992

  1. Datuk Hamzah Brahim (GPS-PBB)
  2. George Young Si Ricord Junior (PSB)
  3. Leslie Ting Xiang Zhi (DAP)
  4. Atet Dego (PBK)
    (2016: Datuk Amar Mohammad Ali Mahmud: BN-PBB: Maj: 7,042)
    (Kini: GPS-PBB)

N44 JEMORENG 9,963

  1. Datuk Dr Juanda Jaya (GPS-PBB)
  2. Osman Rafaie (Bebas/IND)
  3. Zainab Suhaili (Amanah)
    (2016: Datuk Dr Juanda Jaya : BN-PBB: Maj: 3,789)
    (Kini: GPS-PBB)

N01 OPAR 11,436

  1. Bayang Teron (SEDAR)
  2. Billy Sujang (GPS-SUPP)
  3. Datuk Ranum Mina (PSB)
  4. Meneng Biris (PKR)
  5. Freedy Misid (PBK)
  6. Saini Kakong (PBDSB)
    (2016: Datuk Ranum Mina: BN-SUPP: Maj: 2,082)
    (Kini: PSB)

N62 KATIBAS 10,530

1.Sai Malaka (PBDSB)

  1. Lidam Assan (GPS-PBB)
  2. Yunus Basri (PBK)
  3. Munan Laja (PKR)
  4. Robertson Mawa Luat (PSB)
  5. Tengku Gruna (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Ambrose Blikau Enturan: BN-PBB: Maj: 3,053)
    (Kini: GPS-PBB)

N40 KABONG 10,111

  1. Andri Zulkarnaen Hamden (Amanah)
  2. Mohd Chee Kadir (GPS-PBB)
  3. Mohamad Asri Kassim (PBK)
  4. Wan Mohamad Madehi Wan Ali (PSB)
    (2016: Mohd Chee Kadir : BN-PBB: Maj: 3,585)
    (Kini: GPS-PBB)

N29 BETING MARO 11,094

  1. Jacky Chiew Su Chee (PBK)
  2. Razaili Gapor (GPS-PBB)
  3. Abang Zulkifli Abang Engkeh (PKR)
  4. Safiudin Matsah (Bebas/IND)
  5. Mohammad Arifiriazul Paijo (PAS)
    (2016: Razaili Gapor: BN-PBB: Maj: 1,707)
    (Kini: GPS-PBB)

N07 SAMARIANG 21,363

  1. Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (GPS-PBB)
  2. Abang Abdul Halil Abang Naili (Amanah)
  3. Othman Abdillah (SEDAR)
    (2016: Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali : BN-PBB: Maj: 7,760)
    (Kini: GPS-PBB)

N11 BATU LINTANG 29,694

  1. Sih Hua Tong (GPS-SUPP)
  2. See Chee How (PSB)
  3. Voon Lee Shan (PBK)
  4. Leong Shaow Tung (Aspirasi)
  5. Cherishe Ng Phuay Hui (PKR)
    (2016: See Chee How : PKR: Maj: 4,385)
    (Kini: PSB)

N45 REPOK 23,541

  1. Wong Kung King (PBK)
  2. Datuk Seri Dr Huang Tiong Sii (GPS-SUPP)
  3. Wong Chin King (Aspirasi)
  4. Philip Wong Pak Min (DAP)
    (2016: Datuk Seri Dr Huang Tiong Sii : BN-SUPP: Maj: 943)
    (Kini: GPS-SUPP)

N12 KOTA SENTOSA 28,392

  1. Tan Kok Chiang (Aspirasi)
  2. Datuk Dr Lau Pang Heng (PSB)
  3. Yap Yau Sin (GPS-SUPP)
  4. Michael Kong Feng Nian (DAP)
  5. Lue Cheng Hing (PBK)

N38 KALAKA 8,052

  1. Linang Chapum (PBK)
  2. Mohamad Duri (GPS-PBB)
  3. John Antau Linggang (PSB)
    (2016: Datuk Abdul Wahab Aziz : BN-PBB: Maj: 2,835)
    (Kini: GPS-PBB)

N72 LAMBIR 19,907

  1. Zolhaidah Suboh (PKR)
  2. Dyanne Oshield Nickson (PBK)
  3. Ripin Lamat (GPS-PBB)
  4. Lila Mohamad (PSB)
    (2016: Ripin Lamat: BN-PBB: Maj: 4,907)
    (Kini: GPS-PBB)

N24 SADONG JAYA 7,653

  1. Aidel Lariwoo (GPS-PBB)
  2. Nur Khairunisa Abdullah (PSB)
  3. Piee Ling (PKR)
  4. Jol @ Jolhi Bee (PBK)
    (2016: Aidel Lariwoo: BN-PBB: Maj: 3,467)
    (KinI:: GPS-PBB)

N59 TAMIN 16,681

  1. Datuk Joseph Entulu Belaun (PSB)
  2. Christopher Gira @ Gira Sambang (GPS-PRS)
    (2016: Christopher Gira @ Gira Sambang: BN-PRS: Maj: 2,085)
    (Kini: GPS-PRS)

N40 KABONG 10,111

  1. Andri Zulkarnaen Hamden (Amanah)
  2. Mohd Chee Kadir (GPS-PBB)
  3. Mohamad Asri Kassim (PBK)
  4. Wan Mohamad Madehi Wan Ali (PSB)
    (2016: Mohd Chee Kadir : BN-PBB: Maj: 3,585)
    (Kini: GPS-PBB)

N73 PIASAU 21,377

  1. Teo Jia Jun (PSB)
  2. Hanim Jaraee (Aspirasi)
  3. Chung Siew Yen (PBK)
  4. Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (GPS-SUPP)
  5. Peter Hee Leh Keng (DAP)
    (2016: Datuk Sebastian Ting Chiew Yew: BN-SUPP: Maj: 2,112)
    (Kini: GPS-SUPP)

N13 BATU KITANG 20,820

  1. Lo Khere Chiang (GPS-SUPP)
  2. Wong Tun Teck (PBK)
  3. Abdul Aziz Isa Marindo (DAP)
  4. Liu Thian Leong (PSB)
    (2016: Lo Khere Chiang: BN-SUPP: Maj: 1,840)
    (Kini: GPS-SUPP)

N60 KAKUS 14,416

  1. Joshua Jabing @ Joshua Jabeng (PKR)
  2. Ugik Selipeh (Bebas/IND)
  3. Datuk John Sikie Tayai (GPS-PRS)
  4. Philip Kelanang Diung (PBK)
  5. Peter Tuan (PSB)
  6. Tiun Kanun (Bebas/IND)
    (2016: Datuk John Sikie Tayai: BN-PRS: Maj: 5,211)
    (Kini/Now: GPS-PRS)

N18 SEREMBU 9,834

  1. Buln Patrick Ribos (Aspirasi)
  2. Jecky Misieng (PBK)
  3. Miro Simuh (GPS-PBB)
  4. Michael Sawing (PKR)
  5. Iana Akam (PSB)
    (2016: Miro Simuh: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 1,397)
    (Kini: GPS-PBB)

N27 SEBUYAU 9,367

  1. Datuk Julaihi Narawi (GPS-PBB)
  2. Wan Chee Wan Mahjar (PBK)
  3. Wel @ Maxwel Rojis (Amanah)
    (2016: Datuk Julaihi Narawi: BN-PBB: Maj: 2,742)
    (Kini: GPS-PBB)

N41 KUALA RAJANG 11,428

  1. Abang Aditajaya Abang Alwi (Bebas/IND)
  2. Datuk Talif @ Len Salleh (GPS-PBB)
  3. Wong Ling Ching (PBK)
  4. Abd Mutalip Abdullah (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Talif@Len Salleh : BN-PBB: Maj: 5,586)
    (Kini: GPS-PBB)

N22 KEDUP 11,202

  1. Stephen Sungan (PBK)
  2. Maclaine Ben @ Martin Ben (GPS-PBB)
  3. Dominic Dado Sagin (PSB)
  4. Learry Jabul (DAP)
    (2016: Maclaine Ben @ Martin Ben: BN-PBB: Maj: 3,828)
    (Kini: GPS-PBB)

N65 BELAGA 8,003

  1. Datuk Liwan Lagang (GPS-PRS)
  2. Henry Usat Bit (PSB)
  3. John Bampa (PBK)
  4. Siki Balarik (Bebas/IND)
    (2016: Datuk Liwan Lagang: BN-PRS: Maj: 3,686)
    (Kini: GPS-PRS)

N20 TARAT 17,717

  1. Christo Michael (PKR)
  2. Dadi @ Tiap Juul (PSB)
  3. Edison Jamang (PBK)
  4. Bai Dungak (Bebas/IND)
  5. Datuk Roland Sagah Wee Inn (GPS-PBB)
    (2016: Datuk Roland Sagah Wee Inn: BN-PBB: Maj: 5,421)
    (Kini: GPS-PBB)

N43 DARO 9,195

  1. Safiee Ahmad (GPS-PBB)
  2. Jamaludin Ibrahim (Bebas/IND)
  3. Ting Ing Hua (PBK)
    (2016: Shafiee Ahmad : BN-PBB: Maj: 4,432)
    (Kini: GPS-PBB)

N71 BEKENU 12,674

  1. Datuk Rosey Yunus (GPS-PBB)
  2. Norhafizah Mohammad Joharie (PKR)
  3. Abu Bakar Amit (PSB)
  4. Desmond Gani Pengiran (PBK)
    (2016: Datuk Rosey Yunus: BN-Calon Langsung: Maj: 4,789)
    (Kini: GPS-PBB)

N23 BUKIT SEMUJA 14,893

  1. Brolin Nicholsion Benedict Achung (DAP)
  2. John Ilus (GPS-PBB)
  3. Edward Andrew Luwak @ Edward Luwak (PBK)
  4. Elsiy Tingang (PSB)
    (2016: John Ilus: BN-Calon Langsung/Direct Candidate: Maj: 3,144)
    (Kini: GPS-PBB)

N35 SARIBAS 10,984

  1. Ricky @ Mohammad Razi Sitam (GPS-PBB)
  2. Melainie Bolhassan (PSB)
  3. Patrick Kamis (PKR)
  4. Sim Min Leong (PBK)
  5. Kurnaen Boben (SEDAR)
    (2016: Ricky @ Mohammad Razi Sitam : BN-PBB: Maj: 4,432)
    (Kini: GPS-PBB)

N50 MACHAN 11,763

  1. Allan Siden Gramong (GPS-PBB)
  2. Mary Rita Mathias (PBK)
  3. Madang Dimbab (PSB)
  4. Mohd Fauzi Abdullah @ Joseph Usit (PKR)
  5. Ngelayang Unau (Aspirasi)
    (2016: Allan Siden Gramong: BN-PBB: Maj: 2,952)
    (Kini: GPS-PBB)

N19 MAMBONG 19,315

  1. Sanjan Daik (PSB)
  2. Datuk Dr Jerip Susil (GPS-PBB)
  3. Chang Hon Hiung (DAP)
  4. Chong Siew Hung (Aspirasi)
  5. Joshua @ Katok Roman (PBK)
    (2016: Datuk Dr Jerip Susil: BN-SUPP: Maj: 3,333)
    (Kini: GPS-SUPP)

N05 DEMAK LAUT 14,813

  1. Dr Hazland Abang Hipni (GPS-PBB)
  2. Mohamad Zen Peli (Amanah)
  3. Khairul Ahmat (Bebas/IND)
  4. Yatika Jelani (PSB)
    (2016: Dr Hazland Abang Hipni: BN-PBB: Maj: 7,382)
    (Kini: GPS-PBB)

N04 PANTAI DAMAI 20,506

  1. Datuk Dr Abdul Rahman Junaidi (GPS-PBB)
  2. Mahmud Sabli (PSB)
    (2016: Datuk Dr Abdul Rahman Junaidi: BN-PBB: Maj: 9,260)
    (Kini: GPS-PBB) – BERNAMA


............oo000oo........... 
PENAFIAN 1Media.my mengamalkan dan percaya kepada hak kebebasan bersuara selagi hak tersebut tidak disalahguna untuk memperkatakan perkara-perkara yang bertentangan dengan kebenaran, Perlembagaan Persekutuan dan Undang-Undang Negeri dan Negara. Komen dan pandangan yang diberikan adalah pandangan peribadi dan tidak semestinya melambangkan pendirian 1Media.my berkenaan mana-mana isu yang berbangkit.

No comments

Post a Comment

© all rights reserved
made with by templateszoo