KUCHING: Berikut ialah senarai calon Gabungan Parti Sarawak (GPS) bagi Pilihan Raya Negeri (PRN) Sarawak ke-12 seperti yang diumumkan hari ini:
1. Opar - Billy Sujang (SUPP)
2. Tasik Biru - Datuk Henry Harry Jinep (PDP)
3. Tanjung Datu - Azizul Annuar Adenan (PBB)
4. Pantai Damai - Datuk Dr. Abdul Rahman Junaidi (PBB)
5. Demak Laut - Hazland Abang Hipni (PBB)
6. Tupong - Fazzrudin Abdul Rahman (PBB)
7. Samariang - Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (PBB)
8. Satok - Datuk Ibrahim Baki (PBB)
9. Padungan - Datuk Wee Hong Seng (SUPP)
10.Pending - Milton Foo Tiang Wee (SUPP)
11. Batu Lintang - Sih Hua Tong (SUPP)
12. Kota Sentosa - Yap Yau Sin (SUPP)
13. Batu Kitang - Lo Khere Chiang (SUPP)
14. Batu Kawah - Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (SUPP)
15. Asajaya - Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (PBB)
16. Muara Tuang - Datuk Idris Haji Buang (PBB)
17. Stakan - Datuk Hamzah Brahim (PBB)
18. Serembu - Miro Simuh (PBB)
19. Mambong - Datuk Dr. Jerip Susil (PBB)
20. Tarat - Datuk Roland Sagah Wee Inn (PBB)
21. Tebedu - Simon Sinang Bada (PBB)
22. Kedup - Maclaine Ben (PBB)
23. Bukit Semuja - John Ilus (PBB)
24. Sadong Jaya - Aidel Lariwoo (PBB)
25. Simunjan - Awla Dris (PBB)
26. Gedong - Tan Sri Abang Johari Tun Openg (PBB)
27. Sebuyau - Datuk Julaihi Narawi (PBB)
28. Lingga - Dayang Noorazah Awang Sohor (PBB)
29. Beting Maro - Razaili Gapor
30. Balai Ringin - Datuk Snowdan Lawan (PRS)
31. Bukit Begunan - Datuk Mong Dagang (PRS)
32. Simanggang - Datuk Francis Harden Hollis (SUPP)
33. Engkilili - Desmond Sateng Sanjan (SUPP)
34. Batang Ai - Datuk Dr Malcom Mussen Lamoh (PRS)
35. Saribas - Ricky Sitam (PBB)
36. Layar - Datuk Gerald Rentap Jabu (PBB)
37. Bukit Saban - Datuk Amar Douglas Uggah Embas (PBB)
38. Kalaka - Mohamad Duri (PBB)
39. Krian - Friday Kadir (PDP)
40. Kabong - Mohd Chee Kadir (PBB)
41. Kuala Rajang – Datuk Talif Salleh (PBB)
42. Semop - Datuk Abdullah Saidol (PBB)
43. Daro - Safiee Ahmad (PBB)
44. Jemoreng - Datuk Juanda Jaya (PBB)
45. Repok - Datuk Seri Huang Tiong Sii (SUPP)
46. Meradong – Datuk Ding Kuong Hiing (SUPP)
47. Pakan - Tan Sri William Ikom (PBB)
48. Meluan - Rolland Duat Jubin (PDP)
49. Ngemah - Anyi Jana (PRS)
50. Machan - Allan Siden Gramong (PBB)
51. Bukit Assek – Chieng Jin Ek (SUPP)
52. Dudong - Datuk Seri Tiong King Sing (PDP)
53. Bawang Assan - Robert Lau Hui Yew (SUPP)
54. Pelawan – Micheal Tiang Ming Tee (SUPP)
55. Nangka - Annuar Rapa'ee (PBB)
56. Dalat - Datuk Seri Fatimah Abdullah (PBB)
57. Tellian - (belum diumumkan)
58. Balingian - Abdul Yakub Arbi (PBB)
59. Tamin - Christopher Gira Sambang (PRS)
60. Kakus – Datuk John Sikie Tayai (PRS)
61. Pelagus – Wilson Nyabong Ijang (PRS)
62. Katibas – Lidam Assan (PBB)
63. Bukit Goram - Jefferson Jamit Unyat (PBB)
64. Baleh - Nicholas Kudi Jantai Masing (PRS)
65. Belaga - Datuk Liwan Lagang (PRS)
66. Murum - Kennedy Chukpai Ugon (PRS)
67. Jepak – Datuk Talib Zulpilip (PBB)
68. Tanjong Dato – Pang Leong Ming (SUPP)
69. Kemena – Datuk Seri Stephen Rundi Utom (PBB)
70. Samalaju – Datuk Majang Renggi (PRS)
71. Bekenu – Datuk Rosey Yunus (PBB)
72. Lambir – Ripin Lamat (PBB)
73. Piasau - Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (SUPP)
74. Pujut – Adam Yii Siew Sang (SUPP)
75. Senadin – Datuk Seri Lee Kim Shin (SUPP)
76. Marudi – Datuk Penguang Manggil (PBB)
77. Telang Usan – Dennis Ngau (PBB)
78. Mulu – Datuk Gerawat Gala (PBB)
79. Bukit Kota - Datuk Abdul Rahman Ismail (PBB)
80. Batu Danau - Paulus Palu Gumbang (PBB)
81. Ba'kelalan - Sam Laya (PDP)
82. Bukit Sari - Datuk Amar Awang Tengah Ali Hasan (PBB)
– BERNAMA
5. Demak Laut - Hazland Abang Hipni (PBB)
6. Tupong - Fazzrudin Abdul Rahman (PBB)
7. Samariang - Datuk Sharifah Hasidah Sayeed Aman Ghazali (PBB)
8. Satok - Datuk Ibrahim Baki (PBB)
9. Padungan - Datuk Wee Hong Seng (SUPP)
10.Pending - Milton Foo Tiang Wee (SUPP)
11. Batu Lintang - Sih Hua Tong (SUPP)
12. Kota Sentosa - Yap Yau Sin (SUPP)
13. Batu Kitang - Lo Khere Chiang (SUPP)
14. Batu Kawah - Datuk Seri Dr Sim Kui Hian (SUPP)
15. Asajaya - Datuk Seri Abdul Karim Rahman Hamzah (PBB)
16. Muara Tuang - Datuk Idris Haji Buang (PBB)
17. Stakan - Datuk Hamzah Brahim (PBB)
18. Serembu - Miro Simuh (PBB)
19. Mambong - Datuk Dr. Jerip Susil (PBB)
20. Tarat - Datuk Roland Sagah Wee Inn (PBB)
21. Tebedu - Simon Sinang Bada (PBB)
22. Kedup - Maclaine Ben (PBB)
23. Bukit Semuja - John Ilus (PBB)
24. Sadong Jaya - Aidel Lariwoo (PBB)
25. Simunjan - Awla Dris (PBB)
26. Gedong - Tan Sri Abang Johari Tun Openg (PBB)
27. Sebuyau - Datuk Julaihi Narawi (PBB)
28. Lingga - Dayang Noorazah Awang Sohor (PBB)
29. Beting Maro - Razaili Gapor
30. Balai Ringin - Datuk Snowdan Lawan (PRS)
31. Bukit Begunan - Datuk Mong Dagang (PRS)
32. Simanggang - Datuk Francis Harden Hollis (SUPP)
33. Engkilili - Desmond Sateng Sanjan (SUPP)
34. Batang Ai - Datuk Dr Malcom Mussen Lamoh (PRS)
35. Saribas - Ricky Sitam (PBB)
36. Layar - Datuk Gerald Rentap Jabu (PBB)
37. Bukit Saban - Datuk Amar Douglas Uggah Embas (PBB)
38. Kalaka - Mohamad Duri (PBB)
39. Krian - Friday Kadir (PDP)
40. Kabong - Mohd Chee Kadir (PBB)
41. Kuala Rajang – Datuk Talif Salleh (PBB)
42. Semop - Datuk Abdullah Saidol (PBB)
43. Daro - Safiee Ahmad (PBB)
44. Jemoreng - Datuk Juanda Jaya (PBB)
45. Repok - Datuk Seri Huang Tiong Sii (SUPP)
46. Meradong – Datuk Ding Kuong Hiing (SUPP)
47. Pakan - Tan Sri William Ikom (PBB)
48. Meluan - Rolland Duat Jubin (PDP)
49. Ngemah - Anyi Jana (PRS)
50. Machan - Allan Siden Gramong (PBB)
51. Bukit Assek – Chieng Jin Ek (SUPP)
52. Dudong - Datuk Seri Tiong King Sing (PDP)
53. Bawang Assan - Robert Lau Hui Yew (SUPP)
54. Pelawan – Micheal Tiang Ming Tee (SUPP)
55. Nangka - Annuar Rapa'ee (PBB)
56. Dalat - Datuk Seri Fatimah Abdullah (PBB)
57. Tellian - (belum diumumkan)
58. Balingian - Abdul Yakub Arbi (PBB)
59. Tamin - Christopher Gira Sambang (PRS)
60. Kakus – Datuk John Sikie Tayai (PRS)
61. Pelagus – Wilson Nyabong Ijang (PRS)
62. Katibas – Lidam Assan (PBB)
63. Bukit Goram - Jefferson Jamit Unyat (PBB)
64. Baleh - Nicholas Kudi Jantai Masing (PRS)
65. Belaga - Datuk Liwan Lagang (PRS)
66. Murum - Kennedy Chukpai Ugon (PRS)
67. Jepak – Datuk Talib Zulpilip (PBB)
68. Tanjong Dato – Pang Leong Ming (SUPP)
69. Kemena – Datuk Seri Stephen Rundi Utom (PBB)
70. Samalaju – Datuk Majang Renggi (PRS)
71. Bekenu – Datuk Rosey Yunus (PBB)
72. Lambir – Ripin Lamat (PBB)
73. Piasau - Datuk Sebastian Ting Chiew Yew (SUPP)
74. Pujut – Adam Yii Siew Sang (SUPP)
75. Senadin – Datuk Seri Lee Kim Shin (SUPP)
76. Marudi – Datuk Penguang Manggil (PBB)
77. Telang Usan – Dennis Ngau (PBB)
78. Mulu – Datuk Gerawat Gala (PBB)
79. Bukit Kota - Datuk Abdul Rahman Ismail (PBB)
80. Batu Danau - Paulus Palu Gumbang (PBB)
81. Ba'kelalan - Sam Laya (PDP)
82. Bukit Sari - Datuk Amar Awang Tengah Ali Hasan (PBB)
– BERNAMA
............oo000oo...........
PENAFIAN
1Media.my mengamalkan dan percaya kepada hak kebebasan bersuara selagi hak tersebut tidak disalahguna untuk memperkatakan perkara-perkara yang bertentangan dengan kebenaran, Perlembagaan Persekutuan dan Undang-Undang Negeri dan Negara. Komen dan pandangan yang diberikan adalah pandangan peribadi dan tidak semestinya melambangkan pendirian 1Media.my berkenaan mana-mana isu yang berbangkit.
No comments
Post a Comment